Tipy na výlet

Pramen Sv. Eleonory
Přibližně 150m od hotelu vyvěrá léčivý minerální pramen Eleonora podle kterého jsme pojmenovali náš hotel, abychom tak zachovali historii lázeňství, jež se k našemu hotelu pojí.
Využijte náš hotel jako skvělý výchozí bod pro sportovní vyžití, příležitostí je opravdu hodně (cykloturistika, vodní turistika, skalní lezení, koupání apod.) 
https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/voda-z-taborskeho-pramenu-eleonora-pomahala-lidem-pri-epidemii-moru-20190709.html?fbclid=IwAR2YW4H1f9qcBxtrj5cu4y_YTL-qK4g8mS3q2khw_c3x6VoVzCSUZ5JN5T8
Památky
Veselých mlýn nabízí překrásnou podívanou na funkční mlýnské kolo, a to přímo z hotelových pokojů nebo z terasy.
https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/na-vlastni-mlyn-se-bal-podivat-dokonce-20100423.html

Jez na řece Lužnici (říční km 39,8, Povodí Vltavy) se nachází přímo před hotelem a jeho šumění Vás bude v noci uspávat.

Město Tábor se v 15. století stalo centrem husitského hnutí a kromě vlastních hradeb se nám z této doby dochovala především věž Kotnov, pozůstatek původního hradu. Blízko věže je také možné si v prostorách renesanční sladovny prohlédnout stálou expozici Táborský poklad – mince z jagellonského období.
 
Muzea
Při prohlídce města nesmíte zapomenout na Husitské muzeum, odkud lze sestoupit do sítě středověkých podzemních chodeb linoucích se pod celým historickým centrem města. Malebné křivolaké uličky Starého města mohou návštěvníky zavést také do Muzea čokolády a marcipánu, které se pyšní marcipánovým modelem města.
Za vidění zcela jistě stojí i nedaleký poutní chrám Klokoty založený kolem roku 1700, který v současné době snese srovnání s největšími skvosty evropského baroka.
 
Zajímavosti v blízkém okolí
Tábor je rovněž vhodným výchozím bodem pro návštěvy jihočeských zámků (zejména Červené Lhoty, Hluboké nad Vltavou a Orlíku) a výletů do okolí (Chýnovská jeskyně, zřícenina hradu Choustník, Kozí hrádek, Zoologická zahrada Tábor-Větrovy).
 
Koupání
Významná je rovněž vodní nádrž Jordán, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě, založená roku 1492 jako zásobárna pitné vody.
 
Jižní Čechy jsou se svými rybníky a lesy vhodné pro koupání, rybaření a houbaření.