Pomáháme

Májový úklid 2024 – pomáháme přírodě

MÁJOVÝ ÚKLID PŘÍRODY

10. 5. 2024 proběhl druhý ročník Májového úklidu v lesoparku Pintovka. Po roce jsme se opět sešli v Romantik hotelu Eleonora, kde byla tentokrát před odchodem na samotný úklid uspořádána krátká přednáška o možných nástrahách, se kterými se během úklidu mohou děti setkat. Dále bylo pro děti připraveno zajímavé povídání o zvířatech a jejich životě v lese, děti rozpoznávaly rasy loveckých psů podle maket a stopy lesních zvířat. Tímto velmi děkujeme zástupcům Okresního mysliveckého spolku Tábor a Městské policie Tábor. Během úklidu bylo sesbíráno velké množství odpadu. Odvoz odpadu po skončení akce zajistily Technické služby města Tábor, za což děkujeme. Po úspěšně zakončeném úklidu čekalo na děti malé občerstvení, opékání špekáčků a posezení u Romantik hotelu Eleonora. Děkujeme vedení Táborského soukromého gymnázia Táborské soukromé gymnázium a Základní škola , že s jejich svolením se již podruhé do této hezké akce žáci zapojili. Velké poděkování tak patří učitelům i žákům – druhý ročník Májového úklidu byl s Vámi a díky Vám opět senzační. Příroda děkuje 👏☘️🌳🌼🌾🌹🍄🌞 Akci podpořili věcnými dary Muzeum čokolády a marcipánu Tábor , které věnovalo perfektní čokoládová lízátka a Banner Exclusive & Outdoor (http://www.banner-cz.cz/). Děkujeme krásně – dary udělaly velkou radost. Za podporu děkujeme také AOPK ČR (www.nature.cz). Již teď se těšíme na další podobnou akci 😊

13.4. 2024 charitativní turnaj TJ Lokomotiva Plzeň proti streamerům a youtuberům.

Jsme rádi, že jsme se mohli stát součástí této skvělé akce a věnovat pobytový voucher do našeho hotelu. Věříme, že jsme udělali radost někomu ze šťastných výherců a budeme se těšit na jeho návštěvu u nás. Gratulujeme.
 

SKH Meteor Plzeň je florbalový tým osob se zdravotním postižením, který se každý rok účastní turnajů v lize florbalu vozíčkářů a každoročně pořádá jedno ligové kolo i v Plzni. Letošní ligové kolo se konalo 6. a 7. dubna 2024 v TJ Lokomotiva Plzeň. Zároveň 13.4. 2024 proběhnul charitativní turnaj proti streamerům a youtuberům.

 

SKH Meteor se poprvé vyšplhal na první místo v tabulce ligy pro rok 2024, což je velký úspěch.

Událost pořádali: SKH Meteor Plzeň, David Helikar a Martin Černý.

TJ Lokomotiva Plzeň.
 
Dovednostní soutěže:
Slalom na sportovním vozíku.
Samostatní nájezd na brankáře.
Nejtvrdší střela.
Rychlost na vozíku.
 
Seznam streameru a yotuberů: (seznam se bude průběžně doplňovat)
@Kellwiin, @Cuky222 @Sedy_cz @Marwex, @DejvikGod @adisbak

Májový úklid 2023 – pomáháme přírodě

NADACE ARCHA CHANTAL

V roce 2022 jsme opět velmi rádi podpořili Nadaci Archa Chantal, a to nákupem kalendářů a koupí jednoho originálu fotografie, který zdobí naši kancelář stejně jako foto obrazy z minulých ročníků.

Přejeme Nadaci Archa Chantal, ať jejich práce potěší co nejvíce pacientů dětských nemocnic.

MORAVA – POMOC OBLASTEM, KTERÉ ZASÁHLO TORNÁDO

Prostřednictvím Nadace VIA jsme přispěli na pomoc lidem, kterým nedávné tornádo vzalo střechu nad hlavou. K dnešnímu dni (30. 6. 2021) bylo vybráno neuvěřitelných 192.052.996 Kč. Sbírka trvá do konce července 2021.

Zapojit se můžete zde:

https://www.darujme.cz/projekt/1204937

NADACE ARCHA CHANTAL

Bylo nám potěšením v roce 2020 opět
podpořit Nadaci Archa Chantal, která se dlouhodobě věnuje renovacím dětských
oddělení tak, aby se v nich děti cítily co možná nejpříjemněji.

Níže přikládáme oficiální zprávu od
ředitelky nadace, paní Šárky Nečasové:

„Loňský rok nám bohužel nepřál
uspořádat tradiční křest charitativního kalendáře Proměny a s tím spojenou
dražbu obrazů, která z převážné části pomáhá Nadaci Archa Chantal
financovat projekty v nemocnicích pro děti.

Po dlouhých úvahách, zda obrazy
přesto nechat vyrobit či nikoliv jsme se rozhodli pro první možnost a ve
spolupráci s aukčním portálem Aukro.cz uspořádaly online aukci, která
proběhla v prosinci, ale bohužel se nakonec nepodařilo vydražit ani jeden
z nabízených obrazů.

Velmi potěšující pro nás byla zpráva
od dlouholetých a věrných donátorů manželů Johnových, kteří podpořili nadaci
zakoupením obrazu proměněné Lucky Vondráčkové v hodnotě 20.000,- Kč, který
bude vystaven spolu s jejich dalšími vydraženými obrazy v Eleonora
Romantik hotelu v Táboře.

Tato částka poputuje na obnovu herny
na dětském plicním oddělení v pražské nemocnici Krč.

Letos bychom rádi uskutečnili výstavu
nevydražených obrazů i z minulých ročníků, které by bylo možné i
v rámci podpory projektů nadace zakoupit.

Vše je prozatím ve fázi plánování.“

BENEFIČNÍ VEČEŘE POŘÁDANÁ ROLNIČKOU

 
Bylo nám potěšením, že jsme mohli přispět na dobrou věc  ještě pohostit naše milé zaměstnance. V sobotu 23. listopadu se v prostorách budovy v Mrázkově ulice v Soběslavi konala 1. rolničkovská benefiční večeře. Uspořádal ji pro Rolničku jejich kamarád Honza Růžička a hosté při ní přispěli částkou 23 tisíc Kč na rekonstrukci nových prostor pro sociální službyRolničky v Táboře.
 
Pro zvědavé a mlsné jazýčky – podávaly se následující dobroty:
 
Carpaccio z jehněcí panenky
Ministeaky z jehněcí panenky
Jehněcí kýta po perském způsobu
Shish kebab
Jehněcí ragú
Jehněcí kostky na mangové omáčce
 
Více info lze nalézt zde:
Obrazová příloha - viz www.rolnicka.cz

Podpora ParaCentrum Fenix

V dubnu 2019 nám bylo potěšením podpořit organizaci ParaCENTRUM Fenix, která funguje již od roku 2004 a jejímž posláním je pomáhat lidem po úrazu páteře
a míchy. Klienti z celé republiky mohou využívat služby jako rehabilitace, fyzioterapie, nácvik běžných denních činností, osobní asistence, specializované výživové poradenství a fitness, psychologické péče nebo například bezbariérové poradenství či preventivní přednášky. 
6. 4. 2019 se konal 3.ročník Plesu pro Fenix, do jehož tomboly jsme darovali několik dárkových poukazů na pobyt v hotelu pro 2 osoby se snídaní.
Výtěžek z této krásné akce podpořil činnost ParaCENTRA Fenix a především stavbu nové budovy v Brně – Kníničkách (http://fenixcentrum.cz/). Ples má své vlastní webové stránky:http://www.pcfenix.cz/plesprofenix/, kde naleznete fotogalerie z minulých ročníků i další informace.
 

2 nové přírůstky do hotelu Romantik Eleonora

Máme velikou radost, že jsme mohli být součástí krásné akce konané v pátek 30. 11. 2018 v pražském Divadle Kampa, kde proběhla dražba výrobků a obrazů z dílen Diakonie Rolnička. Večerem provázel Jaroslav Dušek a atmosféra byla nepopsatelná.

Vydražená částka půjde na pořízení závěsného zvedacího systému pro imobilní klienty do odlehčovací služby. Večer přinesl Rolničce neuvěřitelných 323.900 Kč.

Hotel Žižkovy lázně již brzy nainstaluje 2 nádherné obrazy, které vydražil a jejichž autory jsou Iva Kokrmentová a Zbyněk Zenkl.
Jejich čestné místo bude v prostorách recepce, a tak se můžete kdykoliv na tato výjimečná díla zajít podívat.